Callan Method Nedir ?

İngilizcenin bir uluslararası dil olduğu ve dünyadaki çoğu insanın bu dili konuşmak istediğini söylemek mümkündür. Yabancı bir dil; insanın gerek işi veya sosyal yaşantısı gerek seyahatleri için kaçınılmaz bir ihtiyaçtır. Bununla birlikte çoğu insan bir dili öğrenmek için bir girişimde bulunmamakta veya cesaret edememektedir. İnsanlar ingilizce öğrenmenin zaman alacağını, pahalıya mal olacağını ayrıca öğrenmeye yetenekli olmadıklarını düşünmektedirler.

  Callan Method, İngilizceyi en kısa ve en hızlı biçimde öğretmeyi amaçlayan, bugüne kadar bilinen ingilizce eğitimine yeni bir boyut getirerek normal zamanın çeyreğinde ingilizce öğretmeyi başarmış ingiliz patentli alternatif bir yabancı dil öğretim tekniğidir. 1960 yılından beri dünyada 400 'e yakın okulun ve IBM, OLIVETTI, FIAT, PHILIPS gibi birçok uluslararası dev şirketlerin tercih ettiği bir sistemdir. Metodun kendi okulu olarak İngiltere de hizmet veren Callan Scholl da Avrupa'nın en büyük dil okulu olma ünvanını kazanmıştır.

  Bir dili öğrenmenin dört başlıca kuralı konuşmak, okumak, yazmak ve dinlemektir. En zor olarak nitelendirileni ise konuşma kısmıdır. Callan Metod eğitiminde öğrenci sadece dinlemekle kalmaz konuşmaya da mecbur tutulur. Çünkü ders boyunca öğretmenin sorularına maruz kalır. Böylelikle istese de istemese de öğrenmeye mecbur bırakılır. Anadil öğrenimini modelleyen yapısıyla klasik yöntemlerin veremediği, rahat akıcı ingilizce konuşma yeteneğini geliştirir. Daha farklı anlatımla şunu söylemek mümkündür; tat hariç bir insanın tüm duyularını harekete geçiren refleksif öğrenmeyi tetikleyen bir öğrenme sistemidir. Callan method eğitiminde basit ama etkili yöntemler kullanılır. Callan method derslerinde öğretmenin sorduğu sorulara öğrencinin uzun şekilde yanıt vermesi istenir, sadece ‘’yes veya ‘’no’’ yanıtı sorunun cevabı için yeterli değildir. Öğretmen öğrenciden soruya uzun yanıt vermesini ister ve öğretmen, öğrenciyi belli tekniklerle destekleyerek onun soruya vermesi gereken yanıtı vermesini sağlar. Eğer öğrenci soruya vermesi gereken yanıtı öğretmenin fazlaca desteğini alarak vermişse, öğretmen öğrenciye soruyu tekrardan yeniler taaki öğrenci öğretmenden destek almadan soruyu yanıtlayana kadar. Bu yolla kişi konuşmada çektiği zorluğun üstesinden gelerek kendine olan güvenini kurs dışında da gösterir.

Callan method eğitiminin detayları, Callan method eğitim fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek, kişiye özel deneme derslerine katılmak veya İstanbul Kavacıkdaki Callan method eğitimlerimizi verdiğimiz yere gelerek tanışmak isterseniz danışma hattımızı arayarak randevu alabilirsiniz.