Çocuklar İçin İngilizce

Yabancı dil için ‘erken yaş’ şart Ülkemizdeki yabancı dil öğretiminin yetersiz olduğu artık her kesim tarafından gündeme getiriliyor. İngilizce öğreniminin gerekli olduğunu bilmek için aslında bir uzman olmaya gerek yok. Okullarda verilen eğitimle günümüzde iyi bir dil konuşabilmek, iş hayatına atılmak ve iletişim kurmak biraz zor. İngilizce yeterlilik indeksi adıyla yayınlanan ve 44 ülkede yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’nin El Salvador, Guatemala, Endonezya ve Suudi Arabistan gibi ülkelerin bile gerisinde kaldığı, sadece Kazakistan’ı geçerek 43. sırada yer aldığımız görülüyor. Buna göre Türkiye’deki İngilizce eğitim performansı, beklenilenin bir hayli altında kalıyor. Türkiye’de ise yabancı dil öğretiminin 4. sınıfta başlaması ve sınıf öğretmenleri tarafından kalabalık sınıflarda İngilizce dilinin öğretilmesi, İngilizce kalitesini düşürüyor.

İleri yaşta zor Uzmanlar, daha ileri yaşlarda İngilizce öğreniminin çok zor olduğunu ve daha fazla zamanla birlikte, uğraşıya ihtiyaç gösterdiğini söylüyor. Üniversite döneminde ise İngilizce öğrenmek için çok geç bir zaman olduğunu ve öğrenilen dilin kalitesinin çok iyi olmadığını belirten uzmanlar, üniversitede ancak uzmanlık konusu çerçevesinde İngilizce eğitiminin yapılabileceğini söylüyorlar. Buna bağlı olarak, ileri yaşlarda İngilizce öğrenimi çok zor oluyor. Dil öğrenmenin en iyi metotları tartışılırken, öğrenilen dilin tekrarlanmaması halinde ise, ilerleyen yıllarda pratikte zorlanılabiliyor.

Tercih edilen sistem İşte bu sebeple çocuklar için İngilizce öğrenmenin en kolay yolu sürekli tekrara ve pratiğe dayalı, konuşarak İngilizce öğrenme sistemi olan Callan Method’dur. Çocuklar için İngilizce kursu ile onların öğrenme hızına uygun özel dersler planlayarak farklı düzeydeki öğrencilerle gereksiz vakit ve para kaybını da önleyecek programlar yapıyoruz. Ayrıca öğrencilerin, bireysel İngilizce kursu ile eğitim kalitesini arttırıyoruz. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan akademik bir İngilizce öğretim tekniği olan Callan Method ile 400’e yakın dil okulu ağıyla, 23 ülkede İngilizce dil kursu eğitimi veriliyor ve klasik yöntemlerden dört kat daha hızlı öğrenme becerisi geliştiriliyor. İngiliz patentli bu yöntemin sıra dışı yapısı, öğrencisini ilk günden itibaren yoğun cümlelerle anlamaya ve konuşmaya zorlaması, ders esnasındaki hızıyla da ana dilde düşünmeye fırsat tanımayarak, aktif öğrenim sağlamasıdır. Akıcı ve rahat İngilizce konuşabilmenin olanağını sunarak çocuklara konuşturarak İngilizce öğretiyor. Callan Method ile İngilizce öğrenmenin diğer yöntemlerden farklı olması ise hız ve çabukluğuna dayanıyor. Öğretmen dakikada 200-240 kelime konuşarak, öğrencinin söylenilenleri ve konuşulanları kendi dilinde düşünmesine ve çeviri yapmasına zaman tanımayarak, hızlı cevap vermesini sağlıyor. Native Language Dil Kursu’nun, çocuklar için ingilizce eğitim programlarını daha yakından tanımak ve çocuğunuzun İngilizce eğitim ihtiyaçları ile ilgili özel planlar oluşturmak amacıyla 0(216) 425 93 31 numaralı telefonu arayarak ya da info@ntvlng.com adresine e-posta göndererek Native Language Dil Kursu İstanbul kavacıktaki eğitim departmanı ile görüşmeye geçebilirsiniz.